Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 października 2018
UROCZYSTE OBCHODY Z OKAZJI ŚWIĘTA TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJW dniu 26 października 2018 r. odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Uroczystość o godzinie 13:00 rozpoczęła msza święta w intencji żołnierzy i pracowników Terenowych Organów Administracji Wojskowej w Kościele Garnizonowym w Poznaniu.

Po nabożeństwie odbyła się uroczysta zbiórka w Domu Żołnierza, która rozpoczęła się od złożenia meldunku Szefowi Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk. Grzegorzowi KONOPKO przez Zastępcę – Szefa Wydziału – ppłk. Włodzimierza CIECIURĘ.

Następnie, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu w swoim okolicznościowym wystąpieniu życzył aby dzisiejsze świętowanie było czasem radosnego przeżywania spotkania, ale też potwierdzeniem tożsamości i chwilą refleksji nad naszą służbą i pracą. Jednocześnie wyraził uznanie, za siłę i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu, optymizm w pokonywaniu trudności dnia codziennego, a także życzył wielu sukcesów zawodowych, pogody ducha, wiary w siebie i drugiego człowieka.

W uroczystości uczestniczył Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk Grzegorz KONOPKO, Wojskowi Komendanci Uzupełnień z: Poznania, Nowego Tomyśla, Leszna, Piły, Kalisza i Konina, pracownicy wojska WSzW i WKU oraz Wicewojewoda Wielkopolski Pani Marlena MALĄG, Wielkopolski Wicekurator Oświaty Pan Zbigniew TALAGA, Dyrektor Gabinetu Wojewody Pan Michał DEMBIŃSKI, a także liczni dowódcy i szefowie jednostek i instytucji wojskowych na czele z Dowódcą 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Rafałem MIERNIKIEM oraz przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, oficerowie rezerwy, byli żołnierze i pracownicy WSzW i WKU.

Kolejnym punktem programu obchodów było wręczenie patentów na pierwszy stopień oficerski, medali, tytułów i odznak honorowych oraz listów gratulacyjnych.

Ponadto w dowód uznania i szacunku za zasługi wniesione dla umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz kształtowania pozytywnego wizerunku Terenowych Organów Administracji Wojskowej Szef WSzW w Poznaniu płk Grzegorz KONOPKO wręczył jednostkom wojskowym, organom administracji rządowej, samorządowej, instytucjom, przedsiębiorstwom i osobom prywatnym statuetki okolicznościowe oraz odznaki i ryngrafy pamiątkowe.

Na zakończenie uroczystości uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzenia występu artystycznego oraz koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą mjr. Pawła JOKSA.

Autor zdjęć: Jagoda Burda - Orłowicz oraz Tomasz Nowak
Autor tekstu: Jagoda Burda - Orłowicz

Dołączona galeria zdjęć: Uroczyste obchody z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej
generuj pdf
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu
Solna 21
61-736 Poznań
tel. 261572750
fax. 261572781
wszwpoznan.kancelaria@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane