Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 października 2018
FINAŁ IV EDYCJI CENTRALNEGO ZLOTU KLAS MUNDUROWYCHW dniu 6 października 2018 r. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk Grzegorz KONOPKO brał udział w spotkaniu z uczniami klas mundurowych podczas finału IV edycji Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. W przedsięwzięciu uczestniczył również Minister Obrony Narodowej – Mariusz BŁASZCZAK.

- Jeżeli zdecydujecie się na służbę w Wojsku Polskim to otwierają się przed Wami bardzo konkretne perspektywy. Perspektywy służby Polsce – powiedział Minister Obrony Narodowej – Mariusz BŁASZCZAK podczas spotkania z uczniami klas mundurowych.

W zlocie, którego gospodarzem była 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego, uczestniczyło szesnaście trzydziestoosobowych drużyn, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich przeprowadzonych przez wojewódzkie sztaby wojskowe w porozumieniu z Kuratorium Oświaty danego województwa.

Przez sześć dni uczniowie reprezentujący wszystkie województwa, konkurowali o miano najlepszej klasy mundurowej o profilu wojskowym w Polsce.

Podczas rywalizacji uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o historii i współczesności wojsk pancernych, umiejętnościami podczas manewrów sportowo-obronnych i szkolenia ogniowego oraz konkursu musztry i piosenki marszowej. Ponadto umiejętnościami z zakresu pomocy i ewakuacji rannych, strzelania i rzutu granatem.

I miejsce zajęła klasa mundurowa z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Dwa kolejne miejsca zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim z województwa warmińsko-mazurskiego oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu.

Minister Mariusz BŁASZCZAK w swoim wystąpieniu podziękował wychowawcom, nauczycielom oraz instruktorom za przygotowanie kolejnej edycji Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu. Pogratulował, tym którzy zwyciężyli oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tym zlocie.

Autor tekstu: Jagoda Burda - Orłowicz
Autor zdjęć: www.mon.gov.pl

 

Dołączona galeria zdjęć: IV Centralny zlot klas mundurowych
generuj pdf
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu
Solna 21
61-736 Poznań
tel. 261572750
fax. 261572781
wszwpoznan.kancelaria@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane